Reprezentant Polski dołączył do beniaminkaTransferowym hitem zakończyli budowę zespołu działacze GI Malepszy Futsal Leszno. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do beniaminka Futsal Ekstraklasy jest Sebastian Wojciechowski.

Nowy nabytek leszczyńskiego klubu to reprezentant Polski i jeden z najlepszych futsalistów w kraju. Jego poprzedni klub to Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Ubiegłoroczny beniaminek okazał się rewelacją rozgrywek, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w Futsal Ekstraklasie. Sebastian Wojciechowski sezon zakończył z dorobkiem 10 goli, a łącznie w oficjalnych rozgrywkach ligowych na polskich parkietach ma już ich 117.

Największe sukcesy klubowe to gra w latach 2013-2015 w Wiśle Krakbet Kraków, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i dwukrotnie Puchar Polski. Kolejny Puchar Polski na koncie Sebastiana wywalczony został w 2016 roku, podczas gry w Red Devils Chojnice, w którym spędził trzy sezony, przedzielone rokiem gry dla Gatta Zduńska Wola.

31-latek jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski, a z orzełkiem na piersi zagrał już 40 razy, inkasując 10 goli. Warto odnotować, iż prywatnie Sebastian Wojciechowski jest bliskim przyjacielem Kamila Glika.

Dla GI Malepszy Futsal Leszno jest to właściwie koniec budowy zespołu. Przed startem rozgrywek do kadry dołączy jeszcze kilku uzdolnionych juniorów. Nowymi twarzami w klubie są: wspominany Sebastian Wojciechowski (z Acana Orzeł Jelcz-Laskowice), Dawid Witek, Paweł Synowiec (obaj z Metraco KGHM Górnik Polkowice) oraz bramkarze: Krzysztof Bartkowiak (z Grupa CRB Mrówka Mosina) i Michał Długosz.

Z klubem rozstali się natomiast: Filip Walczak, Sergey Chamukha, Marcin Marcinkowski, Filip Twardowski oraz Łukasz Błaszczyk (przeszedł do Red Dragons Pniewy). Dodajmy, iż leszczynianie udział w Futsal Ekstraklasie zainaugurują 4 września we własnej hali, a ich rywalem będzie Clearex Chorzów.

Kadra GI Malepszy Futsal Leszno na sezon 2019/2020:

Bramkarze
Jakub Budych
Michał Długosz
Bartosz Wojtyniak
Zawodnicy
Michał Bartnicki
Kacper Konopacki
Kamil Kruszyński
Jan Martin
Jakub Molicki
Adrian Niedźwiedzki
Hubert Olszak
Piotr Pietruszko
Jarosław Radliński
Rajmund Siecla
Paweł Synowiec
Dawid Witek
Sebastian Wojciechowski
Trener
Tomasz Trznadel

 


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy sezon, nowa nazwa
Następny artykułDwucyfrowe Byki