Remis z wymagającym rywalemW piątek Jamalex Polonia 1912 Leszno weźmie udział w silnie obsadzonym turnieju towarzyskim w Tychach. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego w przeddzień tych zmagań wybrali się do Czech, gdzie zmierzyli się z NH Ostrava.

Konfrontacja z ekipą naszych południowych sąsiadów nie była pierwszą w tym sezonie. Na początku września leszczynianie grali kontrolnie z BK Olomoucko. Czwartkowy mecz z NH Ostrava zakończył się remisem 99:99. Ze względu na charakter tego pojedynku, postanowiono nie rozgrywać dogrywki. Postawę biało-czerwonych można ocenić bardzo dobrze. Forma naszych koszykarzy rośnie, co potwierdza niedawne zwycięstwo w Turnieju o Puchar Prezydenta Leszna i remis z wymagającym, czeskim rywalem. Kolejnym sprawdzianem będzie wspomniany wcześniej turniej w Tychach, który odbędzie się w dniach 14-15 września.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Chanas – 23, Ochońko – 19, Stanferd Sanny – 13, Mroczek-Truskowski -13, Kaczmarzyk – 9, Milczyński – 8, Trubacz – 6, Stawiak i Nawrocki – 4.

Agencja reklamowa Leszno