Remis, czyli porażka

Zaledwie jeden punkt w spotkaniu z Olimpią Koło zdobyli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością leszczynianie zakończyli remisem 2:2.

Pierwsza połowa wyglądała tak jakby to poloniści zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli, a nie podopieczni Tomasza Mikusika. Piłkarze Olimpii na prowadzenie wyszli już w 12 minucie, po bramce Patryka Olczyka. Po niespełna pół godzinie gry za sprawą wykonanego na raty rzutu karnego przyjezdni prowadzili już 2:0 i nic nie zapowiadało przełamania w szeregach gospodarzy. Ci szczęśliwie jednak zdołali zdobyć bramkę kontaktową, dzięki czemu obie ekipy do szatni schodziły przy stanie 2:1 dla gości z Koła.

Po przerwie gra biało-czerwonych zaczęła wyglądać nieco lepiej. To leszczynianie zdominowali przeciwnika, który skupił się na obronie korzystnego rezultatu. Pożądany efekt poczynania miejscowych przyniosły dopiero w 67 minucie, kiedy to do remisu doprowadził Paweł Stachowiak. Gospodarze dalej atakowali przeciwnika. Ten jednak zdołał do końca wytrzymać napór podopiecznych Jędrzeja Kędziory wywożąc z Leszna jeden punkt.

Olimpia jest już pogodzona z degradacją. Z kolei pewni utrzymania leszczynianie w trzech ostatnich, wyjazdowych meczach będą jeszcze walczyć o jak najlepszą pozycję w tabeli na koniec sezonu.

Stainer Polonia Leszno 2:2 Olimpia Koło
12′ Patry Olczyk 0:1
27′ Bartosz Kowalski 0:2
46′ Konrad Juskowiak 1:2
67′ Paweł Stachowiak 2:2