Rekordy życiowe leszczyńskich pływaków

W miniony weekend pływacy Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal Leszno, uczestniczyli w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Lublinie oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W Lublinie wystartowało blisko 700 zawodników ze 156 klubów. Wśród nich byli podopieczni trenera Damiana Nowaka: Sara Kaminiarz, Jakub Krawczyk, Aleksy Siadek, Andrzej Zielinski i Grzegorz Filipiak. Wszyscy uzyskali świetne wyniki i poprawili swoje rekordy życiowe.

Jakub Krawczyk podczas trzydniowych zmagań wywalczył w porannych eliminacjach trzy finały A. Pierwszego dnia mistrzostw, w konkurencji 50m stylem klasycznym z czasem wywalczył srebrny medal. Dziesięć minut wcześniej zajął siódme miejsce w kraju w konkurencji 50m stylem dowolnym. Ostatniego dnia mistrzostw, w konkurencji 100m stylem klasycznym, po bardzo wyrównanym wyścigu finałowym zajął świetne miejsce piąte.

W tym samym czasie w Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczni trenera Marka Grelewicza: Apolonia Popławska, Martyna Kozłowska, Amelia Banaszak, Mikołaj Grzesiecki, Iwo Kliber, Oskar Kowalski oraz Jonasz Napiecek rywalizowali wśród blisko 600 juniorów 15-sto letnich.

Tutaj również leszczyńscy pływacy poprawiali swoje życiówki. Dwukrotnie w popołudniowych finałach tych zawodów startował Mikołaj Grzesiecki. W drugim dniu zawodów zajął miejsce ósme w finale B w konkurencji 200m stylem klasycznym, a ostatniego dnia w konkurencji 100m tym samym stylem zajął miejsce dziewiąte – również w finale B.