Real Astromal w dwóch wydaniachW nadchodzącym sezonie Real Astromal Leszno będzie grał nie tylko na zapleczu Superligi, ale i w III lidze. Klub zgłosił bowiem do rozgrywek drugi zespół.

Na najniższym poziomie zagra osiem ekip z naszego okręgu. Siedem z województwa wielkopolskiego i jedna z województwa lubuskiego. Wśród nich są również leszczynianie. W ten sposób działacze dają szansę wypromowania się swoim juniorom. – Chcemy, aby młodzi nabrali doświadczenia, by w przyszłości mogli zasilić szeregi pierwszej drużyny. Na ten moment jest zbyt duża różnica, przede wszystkim fizyczna. Takie ogranie z pewnością wyjdzie im na dobre – mówi prezes Maciej Wierucki.

Szkoleniowcem rezerw będzie Dariusz Kamieniarz, a jednym z rywali Realu Astromal II będzie SPR Włoszakowice. Prężnie rozwijający się ośrodek nieopodal Leszna ma stanowić doskonałe miejsce dla tych zawodników, którzy nie mają miejsca w składach zespołów z I, czy II ligi. Dodajmy, iż początek zmagań zaplanowano na 19 października. Na inaugurację Real Astromal II zmierzy się u siebie ze Szczypiorniakiem Gniezno.