Rawia sprawdzi PolonięPierwszy raz w tym roku o ligowe punkty przed własną publicznością powalczą piłkarze Poloni 1912 Leszno. Ich rywalem będą zawodnicy Rawii Rawicz. 

Obie drużyny rozegrały w tym roku po jednym ligowym meczu. Jednak tylko Polonia mogła cieszyć się ze zdobycia kompletu trzech punktów. Podopieczni trenera Waldemara Jędrusiaka pokonali na wyjeździe Kanię Gostyń 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w tamtym spotkaniu kapitan zespołu Artur Krawczyk, który w tym sezonie imponuje skutecznością. Rawiczanie musieli natomiast zadowolić się jednym punktem wywalczonym w starciu z Obrą Kościan. Warto jednak zaznaczyć, że z pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z Leszna i Rawicza zwycięsko wyszła Rawia, która przed własną publicznością pokonała polonistów 2:1. 
 
Zarówno poloniści, jak i rawiczanie plasują się w tym sezonie w czubie ligowej tabeli. Leszczynianie z dorobkiem 29 punktów zajmują czwartą lokatę. Niewiele mniej, bo 27 oczek zdołali uzbierać dotychczas podopieczni trenera Jerzego Radojewskiego, którzy plasują się obecnie na 7 pozycji. 
 
O tym, kto tym razem wyjdzie zwycięsko z leszczyńsko-rawickiej konfrontacji przekonamy się już w sobotę 25 marca. Początek derbowego pojedynku zaplanowano na godzinę 16 na stadionie lekkoatletycznym. 

Kamil Kuśnierek