Puchar pojechał do KrosnaNa trzecim miejscu tegoroczny Turniej o Puchar Prezydenta zakończyli nasi koszykarze. Trofeum trafiło w ręce Miasta Szkła Krosno.

Dwudniowa impreza rozpoczęła się w sobotę od meczów półfinałowych. W pierwszym z nich krośnianie mierzyli się z Biofarm Basket Poznań. Klub z Podkarpacia, po fenomenalnej trzeciej kwarcie, triumfował 102:83. Jako drudzy na parkiet hali Trapez wybiegli gospodarze. Timeout Polonia, choć przez 30 minut była z przodu, ostatecznie uległa Księżakowi Syntex Łowicz 99:105.

W spotkaniu o trzecie miejsce podopieczni Dawida Mazura, po niezwykle zaciętej rywalizacji, gdzie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, pokonali poznaniaków 85:84. Najlepszą ekipą turnieju okazało się Miasto Szkła Krosno, które w finale zdecydowanie zwyciężyło łowiczan 88:61. Dodajmy, iż najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu w obu meczach był Hubert Pabian, a debiut w biało-czerwonych barwach zanotował pozyskany w tygodniu 11-krotny medalista Mistrzostw Polski, 2-krotny MVP finałów Mistrzostw Polski, Filip Dylewicz.

Mecze półfinałowe:
Biofarm Basket Poznań – Miasto Szkła Krosno 83:102
Timeout Polonia Leszno – Księżak Syntex Łowicz 99:105

Mecz o 3. miejsce:
Timeout Polonia Leszno – Biofarm Basket Poznań 85:84

Mecz o 1. miejsce:
Miasto Szkła Krosno – Księżak Syntex Łowicz 88:61