Przypieczętowali piąte miejsce

SONY DSC

Niełatwą przeprawę w Sierpcu z tamtejszym Mazurem mieli leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal wygrał 23:22 i zapewnił sobie piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu ligowego.

Goście byli zdecydowanym faworytem środowej potyczki. Cel na ostatnie spotkanie, jakim było zwycięstwo, udało się zrealizować i nasza drużyna wywiozła z obcego terenu pełną pulę.

Od samego początku, ton rywalizacji nadawali leszczynianie. Po 20 minutach gry było 6:3. Jeszcze przed przerwą, przyjezdni podkręcili tempo i powiększyli prowadzenie, dzięki czemu do szatni schodzili przy korzystnym dla siebie rezultacie, 12:7.

Druga odsłona nie przyniosła większych zmian. Podopieczni Ryszarda Kmiecika i Macieja Wieruckiego utrzymywali przodownictwo. W 45 minucie, na tablicy widniał wynik 17:15. W pewnym momencie, przewaga zaczęła jednak topnieć. W szeregi naszego zespołu wkradło się nieco rozluźnienia. Gospodarze mieli szansę, aby zremisować, ale górą było doświadczenie.

Ostatecznie, Real Astromal pokonał beniaminka 23:22 i z dorobkiem 30 punktów zapewnił sobie wysoką, piątą pozycję w I lidze grupie A. Bramki w tym meczu zdobywali: Przekwas i Pochopień po 6, Giernas i Meissner po 3, Krystkowiak 2 oraz Szkudelski, Leder i M. Wierucki po 1.