Przy Magazynowej i HolenderskiejW najbliższą niedzielę odbędzie się 40. Samochodowy Rajd Yeti. Zawody Konkursowej Jazdy Samochdowej zaliczane są do ogólnopolskiej klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Popularnych Mistrzostw Okręgu. Start o godzinie 10:00.

W Lesznie zmagania kierowców będzie można zobaczyć w dwóch miejscach. Pierwsza próba odbędzie się przy siedzibie firmy LOB S.A., na ulicy Magazynowej. Kolejna na targowisku przy Holenderskiej. Kierowcy dadzą pokaz swoich umiejętności również w okolicznych miejscowościach. Zmagania będzie można oglądać w Pawłowicach, Garzynie i Robczysku. 

Historia tej imprezy sięga 1975 roku. Pierwszy rajd przeprowadzono z inicjatywy ówczesnego Dyrektora ZEWB Metalplast Leszno inż. Feliksa Zielnika oraz działaczy delegatury Automobilklubu Wielkopolskiego w Lesznie: Bolesława Mencla i Witolda Gajewskiego. Impreza była jednym z najważniejszych elementów obchodów rocznicy wyzwolenia Leszna. Jego historię przerwał na chwilę stan wojenny. Firma LOB S.A i Automobilklub Leszczyński tradycję zimowych zmagań rajdowych podtrzymują do dziś. Dlaczego Yeti? Przede wszystkim dlatego, że jak sama nazwa wskazuje jest to rajd zimowy. Yeti to również marka produktów oferowanych przez LOB, głównego sponsora i współorganizatora zawodów.

Ostatnie dwie edycje tej imprezy wygrał Piotr Herbi Rudzki. Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 10:00 przy firmie LOB S.A., gdzie znajdować się będzie baza rajdu. 

(n)