Przerwać fenomenalną passę rywaliW najbliższą niedzielę zespół GI Malepszy Futsal Leszno wybiera się w kolejną daleką podróż. Tym razem celem jest trzeci zespół 1. Polskiej Ligi Futsalu, ekipa LSSS Team Lębork.

W ostatnich tygodniach lęborczanie prezentują wyborną formę. Wystarczy wspomnieć, iż wygrali dziewięć ostatnich pojedynków. Ten ostatni w stosunku 8:2 nad Heliosem Białystok. Tym samym Heliosem z którym leszczynianie odnieśli jedyną w tym sezonie porażkę w lidze. Gospodarze chcą wygrać, nie tylko ze względu na chęć przedłużenia tej świetnej passy. Trzy punkty z liderem z Leszna pozwoliłby włączyć się tej ekipie do walki o pierwsze miejsce. Aktualnie Lębork Team traci do drugiego Constractu Lubawa sześć punktów. Tylko i aż, ale sytuacja może uleć zmianie w niedzielę.

Podopieczni Tomasza Trznadla w ostatnią sobotę odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo w Lubawie. Dzięki temu zyskali przewagę punktową, ale i psychologiczną. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek, a biało-czerwoni maja komfort jednej porażki. Wśród pozostałych rywali LSSS Team Lębork jest zdecydowanie najbardziej wymagającym zespołem. Komplet punktów przywiezionych z tego trudnego terenu sprawi, że leszczynianie będą już tylko o krok o upragnionego awansu. Ewentualna porażka nie zmieni układu tabeli, ale nałoży na nasz zespół ogromną presję, bo nie będą mogli sobie już pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Dodajmy, iż początek wyjazdowego starcia zaplanowano na godzinę 16:00.