Przebrnąć przez NielbęKolejny rywal z górnej półki czeka na piłkarzy Stainer Polonii Leszno. Tym razem nasz zespół przed własną publicznością sprawdzi się na tle Nielby Wągrowiec.

O początkach przygody leszczynian w IV lidze nikt już nie pamięta. Głębiej do pamięci trzeba sięgnąć, aby przypomnieć sobie ostatnią ligową porażkę biało-czerwonych. Ta przydarzyła się podopiecznym Jędrzeja Kędziory na początku września podczas konfrontacji z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Imponującej serii ośmiu spotkań bez porażki nasz zespół nie ma zamiaru przerywać. Szczególnie w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O tym jak pokrzyżować plany Stainer Polonii myślą zapewne stratedzy Nielby Wągrowiec, na czele z trenerem Ryszardem Kołackim. Żółto-czarni w ostatniej kolejce potknęli się przegrywając na własnym terenie z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Porażka z teoretycznie słabszym rywalem nie burzy jednak ogólnego wrażenia, jakie Nielba wypracowała w tegorocznych rozgrywkach. Trzydzieści punktów, na które składa się dziewięć wygranych, trzy remisy i tylko cztery porażki sprawia, że wągrowiczanie zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli tracąc pięć punktów do lidera z Trzcianki.

Obu zespołom zależy na wygranej, dlatego w sobotnie popołudnie kalkulacji nie będzie. Zajmującym 10 lokatę w tabeli polonistom wygrana pozwoli doskoczyć do ligowej czołówki, z której wypaść nie chce zespół z Wągrowca. Wszystkich zainteresowanych losami konfrontacji Stainer Polonii Leszno z Nielbą Wągrowiec zapraszamy w sobotę, na trybuny stadionu lekkoatletycznego w Lesznie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00.

Agencja reklamowa Leszno