Prudnik im nie straszny

SONY DSC

Jamalex Polonia 1912 kontynuuje swój zwycięski marsz w I lidze. W sobotę, leszczyński zespół pokonał na wyjeździe Pogoń Prudnik 75:63.

Początek meczu był dość wyrównany. Każda próba budowania przewagi przez gości, kończyła się zniwelowaniem strat przez miejscowych. Mimo to, po pierwszej kwarcie, na nieznacznym prowadzeniu 20:16 byli Poloniści. Duża w tym zasługa Macieja Rostalskiego, który aż trzykrotnie trafiał za trzy. Otwarcie drugiej ćwiartki należało do naszej drużyny. Skuteczni byli Stanferd Sanny i Nikodem Sirijatowicz. Przez moment było nawet 40:26, ale gospodarze zdołali się podnieść i podgonić wynik. Do przerwy mieliśmy jednak 42:33 na korzyść biało-czerwonych.

Wydawało się, że podopieczni Łukasza Grudniewskiego w trzeciej partii dopełnią formalności. Nic bardziej mylnego. W tej fazie, o wiele lepiej zaprezentowali się prudniczanie. Przy stanie 37:47 złapali wiatr w żagle i odrobili sporą część strat. Po 30 minutach gry mieliśmy zaledwie 56:53 dla leszczynian. W czwartej kwarcie, przez jakiś czas obie ekipy nie mogły się wstrzelić. Jako pierwsi, przełamali się przyjezdni. Z rezultatu 57:55 w mgnieniu oka zrobiło się 67:55. Już wtedy było wiadomo, że dwa punkty są bardzo blisko. Mądra, dojrzała koszykówka w ostatnich fragmentach, dała Polonistom trzeci triumf. Ostatecznie, Jamalex był górą w spotkaniu z Pogonią 75:63.

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Chanas 16, Kobel 12, Rostalski i Kaczmarzyk po 11, Trubacz 7, Milczyński 6, Sanny i Sirijatowicz po 5 oraz Wrona 2.