Próba generalna zaliczona

W ostatnim spotkaniu kontrolnym przed sezonem ligowym, Real Astromal Leszno wygrał na własnym parkiecie z Siódemką Miedzią Legnica 28:26.

Otwarcie czwartkowego sparingu należało do legniczan. To oni byli bardziej skuteczni i wyszli na prowadzenie 4:1. Gospodarze momenalnie doszli rywala i mieliśmy remis po 4. Następna faza to okres bardzo dobrej gry gości, którzy strzelali niemal seryjnie, głównie po kontrach. W pewnym momencie, ich przewaga wynosiła już sześć bramek. Przy stanie 8:14, podopieczni Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika ruszyli do odrabiania strat. Lepsza postawa w ofensywie sprawiła, że do przerwy było tylko 13:15. Druga połowa była zupełnie inna. Miejscowi prezentowali bardziej zdecydowany i agresywny handball, co przynosiło efekty. Po 40 minutach było remisowo, a chwilę później, nasz zespół objął długo oczekiwane przodownictwo 22:21. W samej końcówce, rywal popełniał dużo niewymuszonych błędów. Leszczynianie wykorzystywali niemal każde nieporozumienie w szeregach przeciwnika i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 28:26.

Bramki zdobywali: Wierucki 8, Giernas 6, Rogoziński 3, Nowak, Leder, Krystkowiak, Szkudelski i Raczkowiak po 2 oraz Misiaczyk 1. To był ostatni sprawdzian piłkarzy ręcznych przed zmaganiami ligowymi. Pierwszy mecz o punkty Real Astromal rozegra 9 września w Zielonej Górze.