Prałat zawodnikiem Lecha PoznańPół roku – tyle trwała przygoda z seniorskim zespołem Stainer Polonii Antoniego Prałata. Młody leszczyński talent przeniósł się bowiem do Lecha Poznań.

Prałat zadebiutował w dorosłej drużynie w ostatnim meczu rundy jesiennej minionych rozgrywek IV ligi. 15-latek pojawił się na murawie w 88 minucie i zaledwie 120 sekund później zdobył pierwszą bramkę dla swojej ekipy. Został tym samym najmłodszym strzelcem w historii klubu. Chrapkę na pozyskanie utalentowanego nastolatka miała już zimą Miedź Legnica.

Ostatecznie, do transferu nie doszło, a po rundzie wiosennej, w której młodzian ustrzelił jeszcze pięć goli, pojawiły się kolejne propozycje. Jedna z nich napłynęła z samego Kolejorza. Wielkopolski gigant zaprosił gracza na testy do Wronek. Te przeszedł pomyślnie, co oznacza, że już niebawem przywdzieje trykot poznańskiej lokomotywy.

Warto dodać, że Antoni to nie jedyny junior, po którego sięgnęły uznane na mapie Polski kluby. Olaf Zygmunt i Jędrzej Zapłacki udali się do Chrobrego Głogów. Z kolei Jakub Homski trafił do renomowanej szkółki piłkarskiej z Górnego Śląska, a mianowicie Gwarka Zabrze.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w nowym otoczeniu!