Poznanianki rozbite w Trapezie

Drugie zwycięstwo w drugim meczu tego sezonu mają na swoim koncie koszykarki. Pompax Tęcza Leszno wysoko pokonała w hali Trapez MUKS Poznań 85:41.

Spotkanie miało podobny przebieg, co inauguracyjne w Koninie. Leszczynianki narzuciły swój styl gry i nie pozwalały rywalom na zbyt wiele. Już po pierwszej kwarcie było 21:6. Druga była nieco bardziej wyrównana, ale po zmianie stron ponownie przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji i rosła z minuty na minutę. Ostatecznie, podopieczne Krzysztofa Zajca zwyciężyły poznanianki 85:41.

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 20, Raczyńska 17, Hołtyn 11, Targosz i Plucińska po 8, Franckowiak 6, Kuczyk 5, Brambor i Matuszewska po 4 oraz Arczewska 2.