Powtórka z rozrywki

Podobnie jak przed siedmioma dniami o wygranej w pojedynku Chrobrego Basket Głuchołazy z Tęczy Leszno zadecydowała dogrywka. W niej po raz drugi z rzędu lepsze okazały się koszykarki z Głuchołazów zwyciężając ostatecznie 70:68.

Już pierwsza kwarta do znudzenia przypominała to co działo się przed tygodniem w hali Trapez. Leszczynianki dobrze rozpoczęły, a pierwsze skrzypce w ich szeregach grały zawodniczki podkoszowe. Dzięki temu po sześciu minutach rywalizacji prowadzenie Tęczy wynosiło już 10 punktów. To jednak nie wystarczyło, aby nasz zespół mógł cieszyć się z jakiejkolwiek przewagi na koniec inauguracyjnej odsłony. Ta zakończyła się wynikiem 22:20 dla gospodyń. Co nie udało się w pierwszej partii powiodło się leszczyniankom w drugich 10 minutach. Tęczowe za sprawą lepszej gry w obronie na przerwę schodziły prowadząc 34:30.

Po zmianie stron ton rywalizacji nadal nadawały przyjezdne. Celna “trójka” Justyny Hołtyn pozwoliła zwiększyć przewagę podopiecznych Jędrzeja Jankowiaka do 12 oczek. W tym momencie szkoleniowiec Chrobrego bez zastanowienia poprosił o czas, który kompletnie wybił z rytmu koszykarki Tęczy. Miejscowe serią 13:2 sprawiły, że po 30 minutach rywalizacji w meczu ponownie zapanował “status qou”. Ostatecznych rozstrzygnięć nie przyniosła również czwarta kwarta. Na 14 sekund przed końcem ku uciesze miejscowych fanów do remisu po 58 rzutem zza koła doprowadziła Kinga Piędel. Oznaczało to, że po raz drugi z rzędu o losach konfrontacji Chrobrego z Tęczą zadecyduje dogrywka.

Presję doliczonego czasu gry ponownie lepiej wytrzymały zawodniczki Chrobrego Basket, a dokładniej Marlena Deko. 25-latka na punkty zamieniła oba rzuty osobiste przechylając w ten sposób szalę zwycięstwa na stronę zespołu z województwa Opolskiego.
Dzięki zwycięstwu drużynie z Głuchołazów brakuje już tylko jednej wygranej do awansu do drugiej rundy play-off. Leszczynianki jednak już w najbliższą sobotę zrobią wszystko, aby pokrzyżować plany żółto-niebieskim, a co za tym idzie doprowadzić do trzeciego meczu, który tak jak pierwsze spotkanie odbędzie się w Głuchołazach.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Aleksandra Arczewska 16, Magdalena Pisera 14, Aleksandra Pietraszek 11, Justyna Hołtyn 10, Karolina Budeń 8, Eliza Łakoma 7, Alicja Franckowiak 2

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 70:69 Tęcza Leszno (22:20, 8:14, 14:10, 14:14, 12:10)