Potwierdzili wysoką formę

SONY DSC

W miniony weekend w Poznaniu odbywał się towarzyski turniej koszykówki zorganizowany przez miejscowy Biofarm Basket. Prócz gospodarzy w rywalizacji wzięły udział: Pogoń Prudnik, Polfarmex Kutno oraz Jamalex Polonia 1912 Leszno.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Łukasza Grudniewskiego zmierzyli się z ekipą z Kutna. Już początek spotkania pokazał, że leszczynianie do Poznania przyjechali z wysokimi aspiracjami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:16. W kolejnej Poloniści utrzymali przewagę i do szatni na tablicy widniał rezultat 51:39. Po zmianie stron nasi koszykarze kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. W trzeciej kwarcie stało się jasne, że nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 Leszno pewnie pokonała Polfarmex Kutno 98:79. Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Kaczmarzyk – 23, Chanas – 19, Sanny – 15, Milczyński – 14, Rostalski – 13, Wrona – 11 i Trubacz – 3.

W niedzielnym finale rywalem biało-czerwonych był Biofarm Basket Poznań. Rywalizacja z gospodarzami turnieju okazała się niezwykle emocjonującym widowiskiem. W pierwszej połowie wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, po której Jamalex Polonia prowadziła 62:55. W ostatniej odsłonie miejscowi mieli jeszcze szansę odwrócić losy pojedynku, jednak leszczynianie nie pozostawili złudzeń, która z drużyn jest najlepsza w tym turnieju. Dzięki zwycięstwu 80:75, Jamalex Polonia została triumfatorem turnieju. W finale punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Chanas – 20, Kaczmarzyk – 18, Trubacz – 12, Kobel – 10, Wrona – 7, Sanny – 6, Maciej Rostalski – 4 i Szymon Milczyński – 2.