Poloniści nie zawiedli

Grupy najwierniejszych kibiców nie zawiedli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół pokonał Zjednoczonych Trzemeszno 3:1.

Bronią jaką na mecz w Lesznie przygotowali goście z Trzemeszna były uderzenia z dystansu. Pierwsza taka próba mogła zaskoczyć Jakuba Krzyżostaniaka już w 9 minucie. Szczęście dopisało jednak miejscowym, a piłka minęła spojenie bramki gospodarzy. Ci rywalom na poważnie odgryźli się w 21 minucie. Na prowadzenie biało-czerwonych wyprowadził Łukasz Bugzel. Na wyrównanie nie trzeba było jednak długo czekać. Fantastyczną przewrotką popisał się Piotr Mroziński doprowadzając do remisu 1:1. Na przerwę to jednak poloniści schodzili będąc o krok bliżej wygranej. Drugiego gola dla podopiecznych Jędrzeja Kędziory zdobył niezastąpiony Artur Krawczyk.

Po zmianie stron trzemesznianie nadal szukali swoich szans na zdobycie kolejnej bramki. Tej jednak nie udało się im wywalczyć. Podobne problemy mieli również leszczynianie, którzy na trzeciego gola musieli poczekać aż do doliczonego czasu gry. W nim po raz kolejny przypomniał o sobie Antoni Prałat. Młodzian z Leszna potrzebował niespełna 10 minut na to, aby po raz czwarty w tym sezonie wpisać się na listę strzelców i ustalić wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy.

Stainer Polonia Leszno 3:1 Zjednoczeni Trzemeszno
21′ Łukasz Bugzel 1:0
25′ Piotr Mroziński 1:1
35′ Artur Krawczyk 2:1
90’+2 Antoni Prałat 3:1