Półfinały z niespodziankami



W środę na torach w Rawiczu i Krakowie odbyły się półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Awans do leszczyńskiego finału wywalczył Dominik Kubera. Nie zabrakło  też niespodzianek.

Na stadionie imienia Floriana Kapały najlepszy okazał się Adrian Miedziński. Kłopotów z awansem nie miał Dominik Kubera. Junior Byków wywalczył 10 punktów i zajął czwartą, premiowaną awansem lokatę. W pierwszej szóstce niespodziewanie zabrakło miejsca dla Jarosława Hampela, którego 14 lipca podczas finału IMP nie ujrzymy.

W Krakowie triumfował natomiast Maksym Drabik. Za niespodziankę można uznać brak awansu Bartosza Smektały. Leszczyński młodzieżowiec będzie jedynie rezerwowym. Przypomnijmy, iż start w finale już wcześniej zapewniony mieli Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. A zatem o złoto w tegorocznej rywalizacji powalczy trzech reprezentantów Fogo Unii Leszno.

Wyniki:
1. Adrian Miedziński (3,3,1,3,3) 13
2. Piotr Protasiewicz (2,3,2,3,1) 11
3. Adrian Cyfer (3,1,2,2,3) 11
4. Dominik Kubera (3,W,3,2,2) 10
5. Kacper Gomólski (2,1,3,2,2) 10
6. Przemysław Pawlicki (W,2,1,3,3) 9
—————————————–
7. Szymon Woźniak (1,2,3,D,2) 8+3
—————————————–
8. Adrian Gała (3,2,2,1,0) 8+2
9. Jarosław Hampel (0,3,1,3,1) 8+NS
10. Paweł Przedpełski (1,1,3,1,0) 6
11. Mirosław Jabłoński (0,0,0,2,3) 5
12. Kacper Woryna (1,3,D,1,W) 5
13. Marcel Kajzer (2,0,2,1,U) 5
14. Michał Szczepaniak (1,2,1,D,1) 5
15. Tomasz Orwat (0,1,0,W,2) 3
16. Kamil Brzozowski (2,0,D,D,D) 2
17. Tomasz Gapiński (U/-) 0
18. Norbert Krakowiak (D) 0

Bieg po biegu:
1. A. Gała, M. Kajzer, Sz. Woźniak, M. Jabłoński
2. D. Kubera, K. Brzozowski, P. Przedpełski, T. Orwat
3. A. Cyfer, K. Gomólski, Mi. Szczepaniak, Prz. Pawlicki (W)
4. A. Miedziński, P. Protasiewicz, K. Woryna, J. Hampel
5. P. Protasiewicz, A. Gała, A. Cyfer, K. Brzozowski
6. A. Miedziński, Prz. Pawlicki, P. Przedpełski, M. Kajzer
7. J. Hampel, Mi. Szczepaniak, T. Orwat, M. Jabłoński
8. K. Woryna, Sz. Woźniak, K. Gomólski, D. Kubera (W)
9. P. Przedpełski, A. Gała, Mi. Szczepaniak, K. Woryna (D)
10. K. Gomólski, M. Kajzer, J. Hampel, K. Brzozowski (D)
11. D. Kubera, A. Cyfer, A. Miedziński, M. Jabłoński
12. Sz. Woźniak, P. Protasiewicz, Prz. Pawlicki, T. Orwat
13. A. Miedziński, K. Gomólski, A. Gała, T. Orwat (W)
14. P. Protasiewicz, D. Kubera, M. Kajzer, Mi. Szczepaniak (D)
15. Prz. Pawlicki, M. Jabłoński, K. Woryna, K. Brzozowski (D)
16. J. Hampel, A. Cyfer, P. Przedpełski, Sz. Woźniak (D)
17. Prz. Pawlicki, D. Kubera, J. Hampel, A. Gała
18. A. Cyfer, T. Orwat, M. Kajzer (U), N. Krakowiak
19. M. Jabłoński, K. Gomólski, P. Protasiewicz, P. Przedpełski
20. A. Miedziński, Sz. Woźniak, Mi. Szczepaniak, K. Brzozowski (D)

Bieg dodatkowy o 7. miejsce:
21. Sz. Woźniak, A. Gała

yniki:
1. Maksym Drabik (3,3,3,3,2) 14
2. Oskar Fajfer (3,3,2,3,3) 14
3. Wiktor Lampart (2,2,3,3,1) 11
4. Krystian Pieszczek (3,0,3,1,3) 10
5. Norbert Kościuch (1,3,2,3,1) 10
——————————————-
6. Bartosz Smektała (0,3,1,2,3) 9+3
——————————————-
7. Jakub Jamróg (1,1,2,2,3) 9+2
8. Daniel Jeleniewski (2,2,1,2,2) 9+D
9. Mateusz Szczepaniak (2,2,1,2,0) 7
10. Krzysztof Buczkowski (2,1,2,1,0) 6
11. Daniel Kaczmarek (3,0,0,0,2) 5
12. Dawid Lampart (0,1,3,0,W) 4
13. Hubert Łęgowik (1,0,0,1,2) 4
14. Mateusz Cierniak (0,2,T,0,1) 3
15. Oskar Bober (0,0,1,1,1) 3
16. Ernest Koza (1,1,0,0,T) 2
17. Rafał Karczmarz (0,0) 0
18. Artur Czaja (w) 0

Bieg po biegu:
1. D. Kaczmarek, K. Buczkowski, H. Łęgowik, O. Bober
2. M. Drabik, Mt. Szczepaniak, E. Koza, M. Cierniak
3. O. Fajfer, W. Lampart, N. Kościuch, B. Smektała
4. K. Pieszczek, D. Jeleniewski, J. Jamróg, D. Lampart
5. N. Kościuch, D. Jeleniewski, E. Koza, D. Kaczmarek
6. O. Fajfer, Mt. Szczepaniak, K. Buczkowski, K. Pieszczek
7. M. Drabik, W. Lampart, D. Lampart, O. Bober
8. B. Smektała, M. Cierniak, J. Jamróg, H. Łęgowik
9. W. Lampart, J. Jamróg, Mt. Szczepaniak, D. Kaczmarek
10. D. Lampart, K. Buczkowski, B. Smektała, E. Koza
11. R. Karczmarz, K. Pieszczek, N. Kościuch, O. Bober
12. M. Drabik, O. Fajfer, D. Jeleniewski, H. Łęgowik
13. M. Drabik, B. Smektała, K. Pieszczek, D. Kaczmarek
14. W. Lampart, D. Jeleniewski, K. Buczkowski, M. Cierniak
15. O. Fajfer, J. Jamróg, O. Bober, E. Koza
16. N. Kościuch, Mt. Szczepaniak, H. Łęgowik, D. Lampart
17. O. Fajfer, D. Kaczmarek, M. Cierniak, D. Lampart (W)
18. J. Jamróg, M. Drabik, N. Kościuch, K. Buczkowski
19. B. Smektała, D. Jeleniewski, O. Bober, Mt. Szczepaniak
20. R. Karczmarz, K. Pieszczek, H. Łęgowik, W. Lampart

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:
21. B. Smektała, J. Jamróg, D. Jeleniewski (D)