Pokaz umiejętności podczas zawodów BMX. Było co podziwiaćSukcesem zakończyła się kolejna, już piąta edycja zawodów BMX Concrete Slabs Contest, która odbyła się w sobotę na leszczyńskiej Skateplazie.

W imprezie udział wzięło blisko 90 zawodników z całej Europy. Widowisko jak zwykle przyciągnęło na obiekt sporo kibiców. Zgromadzeni mogli podziwiać tricki i ewolucje wykonywane przez uczestników w różnych konkurencjach. Ci dali z siebie wszystko. W tym roku pula nagród wyniosła aż 10 tysięcy złotych. By o nie powalczyć trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami, ponieważ poziom był naprawdę wysoki.

W kategorii Ave Young, gdzie rywalizowali zawodnicy poniżej 16 lat, najlepszy okazał się Gracjan Jaszczak. Drugie miejsce zajął Michał Śliwiński, a trzecie Filip Litwiński. W kategorii Lambda Park zwyciężył Patryk Teul. Na drugiej pozycji uplasował się Dawid Czekaj, a trzeci był reprezentant Czech Zdenda Pesek. Z kolei w kategorii Spy Street triumfował Jakub Juza. Druga lokata przypadła Wiktorowi Skibińskiemu, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kędzierski.