Pogrom w pierwszym sparinguW sobotę pierwszy sparing przed sezonem 2019/2020 rozegrali leszczyńscy piłkarze. Stainer Polonia wysoko pokonała u siebie Orzeł Szlichtyngowa 11:0.

Dla naszej drużyny, która rozpoczęła przygotowania w ubiegłym tygodniu, była to tak naprawdę pierwsza styczność z piłką. Dotychczasowe jednostki treningowe to głównie ćwiczenia siłowe i kondycyjne. Praca na wysokich obrotach ma przekuć się na dobry wynik już w meczach o punkty.

Sobotnie spotkanie kontrolne, rozgrywane 3 x 30 minut, przebiegło zgodnie z planem, czyli pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Jędrzeja Kędziory byli stroną dominującą od początku do samego końca, udowadniając swoją wyższość nad, występującym na co dzień w A-klasie, rywalem. Trener dał szansę gry wszystkim zawodnikom. W sumie miał ich do dyspozycji 24. Z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy – Piotr Sarbinowski, Jakub Nowak oraz Wojciech Bzdęga. Cała trójka wpisała się na listę strzelców. Hattricka skompletował Mikołaj Karolczak.

Pozostałe bramki dla Stainer Polonii zdobywali: Michał Płocharczyk, Damian Nowak (2), Karol Smoła oraz Konrad Juskowiak. Kolejny testmecz biało-czerwonych czeka w najbliższą środę. Przeciwnik będzie bardziej wymagający. Do Leszna zawita bowiem drugi zespół IV ligi lubuskiej minionych rozgrywek, Dąb Przybyszów.