Piłkarze nadal w gazie

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Ostrzeszowie odnieśli nasi piłkarze. Stainer Polonia Leszno pokonała na wyjeździe tamtejszą Victorię 2:1.

Pierwsza połowa była dla naszego zespołu niezwykle udana. Już na samym początku doskonałą okazję miał Artur Krawczyk, ale pomylił się będąc oko w oko z bramkarzem miejscowych. W 21 minucie kolejny sygnał ostrzegawczy wysłał Jakub Rerak, po którego strzale piłka odbiła się od słupka. Swoją przewagę biało-czerwoni udokumentowali dopiero w 37 minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu Wojciecha Bzdęgi, do siatki trafił Krawczyk i było 1:0. Tuż przed przerwą gospodarze mogli wyrównać, ale futbolówka zatrzymała się na spojeniu.

Od samego otwarcia drugiej części, ostrzeszowianie ruszyli do natarcia. Choć częściej atakowali, to z ich akcji nic nie wynikało. Konkretniejsi byli przyjezdni. W 55 minucie prowadzenie na 2:0 podwyższył Eryk Moryson. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejął przeciwnik, a podopieczni Jędrzeja Kędziory skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Taki stan utrzymał się do 69 minuty. Wtedy to, piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Mazurek. Rywal do samego końca starał się o wyrównane, lecz czynił to bezskutecznie, a do tego wspaniałymi interwencjami popisywał się Mateusz Chudziak, dzięki czemu Stainer Polonia wygrała 2:1 i prawdopodobnie zostanie wiceliderem tabeli.

O kolejne punkty nasza drużyna będzie walczyć w sobotę 19 października. Na stadion piłkarski w Lesznie zawita Unia Swarzędz. Początek meczu o godzinie 11:00.