Pietruszko powołany do reprezentacji! Inauguracja musi poczekać

SONY DSC


Piotr Pietruszko otrzymał powołanie do futsalowej reprezentacji Polski. Zawodnik GI Malepszy Futsal Leszno w najbliższych dniach weźmie udział w zgrupowaniu i turnieju towarzyskim Visegrad Futsal Tournament.

W ostatnim sparingu podopieczni Tomasza Trznadla zmierzyli się z GSF Gliwice. Szkoleniowcem tej ekipy jest Błażej Korczyński, pełniący jednocześnie funkcję selekcjonera reprezentacji. Występ Piotra Pietruszko na tyle przypadł do gustu trenerowi, że ten postanowił skorzystać z jego usług i wysłał mu powołanie.

Nadchodzący sezon będzie dla 29-latka drugim w barwach GI Malepszy Futsal Leszno. W minionym zdobył dla Leszna 18 goli. Wcześniej grał w Futsal Ekstraklasie, reprezentując Euromaster Chrobry Głogów.

Zgrupowanie reprezentacji odbędzie się w dniach 20 – 23 września w Wałbrzychu. Potem biało-czerwoni zagrają z turnieju państw wyszehrackich pod nazwą Visegrad Futsal Tournament. Polacy zagrają ze Słowacją, Czechami i Węgrami.

Nowy przepis w 1. Polskiej Lidze Futsalu mówi o tym, że klub ma prawo przełożyć mecz, gdy zawodnik drużyny otrzyma powołanie do reprezentacji. Jak się okazuje, z tego prawa skorzystają działacze GI Malepszy Futsal Leszno. W najbliższą sobotę nie dojdzie zatem do skutku mecz 1. kolejki pomiędzy leszczynianami, a Koniami Mechanicznymi Zgierz. Nowy termin wyznaczono na 15 grudnia. Podopieczni Tomasza Trznadla sezon rozpoczną od meczu wyjazdowego w Elblągu, z miejscową Concordią. Ten zaplanowano na 30 września.