Pierwszy sprawdzianW sobotę w hali OSiR w Poniecu pierwszy sparing przed zbliżającym się sezonem rozegra GI Malepszy Futsal Leszno. Na początek rywal z górnej półki, bo do Ponieca zawita Red Dragons Pniewy.

Goście to drużyna dobrze znana leszczyńskiej ekipie. Od kilku lat z powodzeniem gra w Futsal Ekstraklasie, a przypomnijmy, iż awans do elity wywalczyli również podopieczni Tomasza Trznadla. Zatem w nadchodzącym sezonie będziemy świadkami Derbów Wielkopolski w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sobota to będzie natomiast ich przedsmak.

Co ciekawe, właśnie do Red Dragons Pniewy postanowił przenieść się Łukasz Błaszczyk, czyli dotychczasowy pierwszy bramkarz leszczyńskiej ekipy. W sobotę stanie między słupkami zupełnie innej bramki, co na pewno dodaje smaczku temu spotkaniu.

Start rozgrywek Futsal Ekstraklasy przewidziany jest na początek września, a w ramach przygotowań GI Malepszy Futsal Leszno rozegra aż siedem meczów kontrolnych. Dodajmy, iż początek pojedynku zaplanowano na godzinę 11:00, a wstęp na zawody jest bezpłatny.