Pierwsza sparingowa wygranaTrzeci sparing, ale co ważne pierwszy zakończony zwycięstwem, mają za sobą leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal wygrał na wyjeździe z Tęczą Kościan 32:26.

Przyjezdni rozpoczęli test-mecz od mocnego uderzenia. Po niespełna kwadransie prowadzili z II-ligowcem aż 10:2. Później, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, na placu pojawili się zmiennicy. W składzie co chwilę dochodziło do rotacji. Mimo to, do przerwy przewaga została niemalże utrzymana, bo wynik brzmiał 17:10. Po zmianie stron, kościaniacy starali się odrobić straty, ale na niewiele się to zdało, ponieważ goście mieli wszystko pod kontrolą i finalnie wygrali 32:27. – Chcę dać szansę każdemu z zawodników, by ogrywać ich przed sezonem. Ogólnie wyglądało to dobrze. Cieszy to, że nowi gracze powoli zaczynają wchodzić do gry. Oczywiście zdarzają się też błędy, ale z czasem powinno być coraz lepiej – powiedział trener Maciej Wierucki.

W najbliższą sobotę Real Astromal uda się na turniej towarzyski do Wągrowca. Rywalami naszej drużyny będą miejscowa Nielba oraz Sparta Oborniki Wlkp.