Pierwsza porażka siatkarzy

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali siatkarze UKS 9 Leszno. Po dwóch zwycięstwach u siebie, podopieczni trenera Roberta Klimkowskiego ulegli w Poznaniu tamtejszemu Enea Energetykowi 3:1.

O wyniku spotkania zadecydowały głównie końcówki, słabe w wykonaniu leszczyńskiego zespołu. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili niemal do samego końca. Coś “zacięło się” w końcówce pierwszej partii. Przy wyniku 24:19, leszczynianie zaczęli zaskakująco tracić punkty i ostatecznie set zakończył się wygraną gospodarzy 28:26. Niestety, ten stracony set w dużej mierze ustawił dalszy przebieg meczu.

W drugiej odsłonie Tygrysy zdołały się jednak zrehabilitować wygrywając do 22. Dobra passa nie trwała długo. W trzecim secie, przyjezdni powtórzyli scenariusz z seta pierwszego, oddając końcówkę miejscowym. O przegranej 1:3 przesądził czwarty set, w którym od początku skuteczniejsi byli poznaniacy, którzy ostatecznie wygrali do 18.

Enea Energetyk Poznań – UKS 9 Leszno 3:1 (28:26, 22:25, 25:20, 25:18)
Następny mecz UKS 9 Leszno zagra 16 listopada na wyjeździe z Progress Września.