Piątek trzynastego. Dla kogo będzie szczęśliwy?Żużlowa PGE Ekstraliga wkroczyła w najważniejszą fazę. W walce o złoto zmierzą się Betard Sparta Wrocław i Fogo Unia Leszno. Pierwsze starcie już w najbliższy piątek.

Skład wielkiego finału wielką niespodzianką nie jest. Wszak to właśnie te dwa zespoły były traktowane, jako główni faworyci tegorocznych zmagań w najlepszej żużlowej lidze świata. Zarówno Betard Sparta, jak i Fogo Unia gładko przebrnęły przez półfinały i trzeba przyznać, że o medale z najcenniejszego kruszcu powalczą dwie zdecydowanie najlepsze ekipy tegorocznych rozgrywek.

Analizując potencjał wrocławian, nie sposób pominąć starcia na Stadionie Olimpijskim z rundy zasadniczej. W spotkaniu, które odbyło się zaledwie kilka tygodni temu, podopieczni Piotra Barona rozgromili Betard Spartę 55:35. W piątek ten fakt nie będzie miał jednak kompletnie żadnego znaczenia.

Rywale posiadają w swoich szeregach znakomitych liderów w osobach Taia Woffindena i Macieja Janowskiego. Wyróżniającą się postacią tej ekipy jest również Maksym Drabik, a i drugi z wrocławskich młodzieżowców prezentuje ostatnio wysoki poziom. Jakub Jamróg, Vaclav Milik i Max Fricke to żużlowcy, którzy nie należą może do ścisłej czołówki, ale niejednokrotnie w tym sezonie udowodnili, że stać ich na pokonanie zawodników z absolutnego topu. Wydaje się, że postawa właśnie tej trójki może mieć kluczowe znaczenie. Atutem gospodarzy może być numer 8. To zresztą jedna z niewielu drużyn PGE Ekstraligi, która korzysta z tej dogodności, a Gleb Czugunow jest zawodnikiem, który świetnie sprawdza się, jako zmiennik i joker w talii Dariusza Śledzia.

Fogo Unia Leszno to ekipa kompletna. Każdego z zawodników stać na dwucyfrowe zdobycze. Byki niemal słyną już z tego, że gdy ktoś ma słabszy dzień, kto inny bierze na swoje barki ciężar wyniku. Trzeba to mówić jasno i głośno: Byki są zdecydowanym faworytem finałowego dwumeczu. Swoją dominację trzeba jednak potwierdzić na torze. Dodajmy, iż początek piątkowego pojedynku na Stadionie Olimpijskim zaplanowano na godzinę 20:00.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Jakub Jamróg
11. Vaclav Milik
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik