Pawlicki w finale Elitserien



Poznaliśmy tegorocznych finalistów szwedzkiej Elitserien. Będą nimi zwycięzca fazy zasadniczej, Dackarna Malilla oraz obrońca tytułu, Smederna Eskilstuna.

Półfinałowe starcia numer dwa miały miejsce we wtorek. Niezwykle emocjonująco było w Vetlandzie, która przegrała w pierwszym meczu ze Smederną 44:46. W rewanżu przez długi czas to gospodarze prowadzili. O wszystkim decydował ostatni wyścig. W nim remis remis 3:3 dający zwycięstwo 45:44, a zarazem awans gościom dał ich najskuteczniejszy zawodnik, Gleb Czugunow. W spotkaniu tym wystąpili dwaj reprezentanci Fogo Unii. Dominik Kubera i Brady Kurtz zgromadzili dla miejscowych odpowiednio 7 punktów plus bonus oraz 2 punkty plus bonus.

Bardzo ciekawie było również w Malilli. Do pewnego momentu, odrabiające dwupunktową stratę z pierwszego spotkania Vastervik prezentowało się lepiej. Po czterech gonitwach rezultat brzmiał 8:16. W kolejnej fazie zawodów Gwiazdy przebudziły się. W jedenastej odsłonie objęły przodownictwo i nie oddały go do samego końca, triumfując ostatecznie 49:41. Pierwszoplanowymi postaciami swoich zespołów były leszczyńskie Byki. 14 oczek dla Dackarny zdobył Piotr Pawlicki natomiast 11 oczek dla przyjezdnych zebrał Bartosza Smektały.

Vetlanda Speedway: 44
1. Szymon Woźniak (1,0,3,0,0) 4
2. Dominik Kubera (3,2,1,0,1*) 7+1
3. Artiom Łaguta (3,3,3,3,2) 14
4. Brady Kurtz (0,2*,0,0) 2+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,2,2,3) 13
6. Filip Hjelmland (W,0,0) 0
7. Victor Palovaara (3,0,1) 4

Smederna Eskilstuna: 45
1. Michael Jepsen Jensen (2,0,2,1*,2) 7+1
2. Andrzej Lebiediew (0,1,1*,1) 3+1
3. Gleb Czugunow (2,2*,3,3,3) 13+1
4. Fredrik Lindgren (1*,3,3,2,1*) 10+2
5. Przemysław Pawlicki (2,1*,2,1,0) 6+1
6. Linus Ekloef (2,1,0) 3
7. Adrian Miedziński (W,1*,2) 3+1

Bieg po biegu:
1. D. Kubera, M. Jepsen Jensen, S. Woźniak, A. Lebiediew 4:2 (4:2)
2. V. Palovaara, L. Ekloef, F. Hjelmland (W), A. Miedziński (W) 3:2 (7:4)
3. A. Łaguta, G. Czugunow, F. Lindgren, B. Kurtz 3:3 (10:7)
4. B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, A. Miedziński, F. Hjelmland 3:3 (13:10)
5. F. Lindgren, D. Kubera, L. Ekloef, V. Palovaara 2:4 (15:14)
6. A. Łaguta, B. Kurtz, A. Lebiediew, M. Jepsen Jensen 5:1 (20:15)
7. F. Lindgren, G. Czugunow, D. Kubera, S. Woźniak 1:5 (21:20)
8. A. Łaguta, A. Miedziński, Prz. Pawlicki, B. Kurtz 3:3 (24:23)
9. B. Zmarzlik, M. Jepsen Jensen, A. Lebiediew, F. Hjelmland 3:3 (27:26)
10. S. Woźniak, Prz. Pawlicki, V. Palovaara, L. Ekloef 4:2 (31:28)
11. G. Czugunow, B. Zmarzlik, A. Lebiediew, B. Kurtz 2:4 (33:32)
12. A. Łaguta, F. Lindgren, M. Jepsen Jensen, D. Kubera 3:3 (36:35)
13. G. Czugunow, B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, S. Woźniak 2:4 (38:39)
14. B. Zmarzlik, M. Jepsen Jensen, F. Lindgren, S. Woźniak 3:3 (41:42)
15. G. Czugunow, A. Łaguta, D. Kubera, Prz. Pawlicki 3:3 (44:45)

Dackarna Malilla: 49
1. Maciej Janowski (0,2*,3,1*,2*) 8+3
2. Piotr Pawlicki (2,3,3,3,3) 14
3. Oliver Berntzon (3,1*,W,0) 4+1
4. Jacob Thorssell (0,2,3,3,0) 8
5. Patryk Dudek (2,2,2*,2,3) 11+1
6. Frederik Jakobsen (1,0,0) 1
7. Kacper Gomólski (0,2*,1) 3+1

Västervik Speedway: 41
1. Jack Holder (1,0,1,2,0) 4
2. Bartosz Smektała (3,3,3,1,1) 11
3. Peter Ljung (2,1,0,3,1*) 7+1
4. Peter Kildemand (1*,0,0,-) 1+1
5. Krzysztof Buczkowski (3,1,2,0,2) 8
6. Anton Karlsson (2*,1,0) 3+1
7. Rune Holta (3,1,2,1*) 7+1

Bieg po biegu:
1. B. Smektała, Pi. Pawlicki, J. Holder, M. Janowski 2:4 (2:4)
2. R. Holta, A. Karlsson, F. Jakobsen, K. Gomólski 1:5 (3:9)
3. O. Berntzon, P. Ljung, P. Kildemand, J. Thorssell 3:3 (6:12)
4. K. Buczkowski, P. Dudek, R. Holta, F. Jakobsen 2:4 (8:16)
5. Pi. Pawlicki, K. Gomólski, A. Karlsson, P. Kildemand 5:1 (13:17)
6. B. Smektała, J. Thorssell, O. Berntzon, J. Holder 3:3 (16:20)
7. Pi. Pawlicki, M. Janowski, P. Ljung, P. Kildemand 5:1 (21:21)
8. J. Thorssell, R. Holta, K. Buczkowski, O. Berntzon (W) 3:3 (24:24)
9. B. Smektała, P. Dudek, J. Holder, F. Jakobsen 2:4 (26:28)
10. M. Janowski, K. Buczkowski, K. Gomólski, A. Karlsson 4:2 (30:30)
11. J. Thorssell, P. Dudek, B. Smektała, P. Ljung 5:1 (35:31)
12. Pi. Pawlicki, J. Holder, R. Holta, O. Berntzon 3:3 (38:34)
13. P. Ljung, P. Dudek, M. Janowski, K. Buczkowski 3:3 (41:37)
14. Pi. Pawlicki, M. Janowski, B. Smektała, J. Holder 5:1 (46:38)
15. P. Dudek, K. Buczkowski, P. Ljung, J. Thorssell 3:3 (49:41)

punktacja za www.eSpeedway.pl