Paniączyk z kolejną wygraną w K-1W sobotę w Poznaniu odbyła się pierwsza Gala Sportów Walki Ring Club Professional w boksie i K-1. Zwycięstwo w swojej kategorii odniósł reprezentant leszczyńskiego klubu K.O. ZAK Team, Bartosz Paniączyk.

Popularny „Pająk” walczył w formule K-1 w wadze do 95 kg, w której stoczył trzy 3-minutowe rundy. Zadanie było niezwykle trudne, ponieważ jego rywalem był utytułowany Przemysław Lis z miejscowego Orange Gym Poznań. Nasz zawodnik pokazał wysoki poziom techniczny i wygrał poprzez niejednogłośną decyzję sędziów. Tym samym, leszczynianin podtrzymał swoją dobrą passę i zachował miano niepokonanego. Po sobotniej walce legitymuje się bilansem 4-0.

Dodajmy, iż poznańska gala cieszyła się sporym rozgłosem. Jej retransmisję można było obejrzeć w niedzielę w regionalnej TVP 3. Oprócz Polaków, uczestniczyli w niej także obcokrajowcy. Łącznie zostało rozegranych dziewięć pojedynków. W najważniejszym, o Międzynarodowe Mistrzostwo w wadze super półśredniej, Patryk Szymański przez techniczny nokaut pokonał Brazylijczyka Robsona Assisa.