Outsider napędził strachu

Po trzech porażkach z rzędu wreszcie przełamali się nasi siatkarze. UKS 9 Leszno, po bardzo emocjonującym spotkaniu, pokonała na wyjeździe z AZS UAM Poznań 3:2.

Leszczynianie byli faworytem sobotniego meczu. Klub ze stolicy Wielkopolski jest bowiem czerwoną latarnią III ligi i z dorobkiem 1 punktu okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Mimo to, przeciwnik się postawił i zdobył drugi punkt w tegorocznych rozgrywkach, a co ciekawe mogli nawet wygrać.

Już pierwszy set pokazał, że łatwo o zwycięstwo nie będzie. Podopieczni Jarosława Borowskiego triumfowali, ale na przewagi. Później gospodarze rozkręcili się i rozstrzygnęli na swoją korzyść partię drugą i trzecią i dość niespodziewanie zrobiło się 2:1. Czwarty set był setem o życie dla Dziewiątki. Był on niezwykle zacięty. Drużyny poszły na wymianę ciosów. W końcówce, więcej zimnej krwi zachował nasz zespół, dzięki czemu wyrównał stan meczu. Tie-break zdominowała UKS 9, która wygrała gładko do 6 i całą potyczkę 3:2.

Wyniki poszczególnych setów: 25:27, 25:23, 25:18, 23:25, 6:15