Ostra strzelanina w pucharze

Przekonujące zwycięstwo w meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu odnieśli piłkarze Stainer Polonii. Leszczynianie rozgromili na wyjeździe Sarnowiankę Sarnowa 7:1.

Nasz zespół był zdecydowanym faworytem środowej potyczki. Aktualny lider IV ligi grupy południowej nie zawiódł, pokonując dziewiątą ekipę klasy okręgowej na jego terenie.

Goście rozpoczęli pucharowe zmagania doskonale, bo już po nieco ponad kwadransie mieliśmy 1:0 po golu Mateusza Witkowskiego. W 40. minucie, miejscowi dość niespodziewanie wyrównali. Taki wynik nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ jeszcze przed przerwą, piłkę w siatce umieścił Rajmund Siecla i było 2:1 dla biało-czerwonych.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 75. minuty. Prowadzenie na 3:1 podwyższył Karol Smoła. W samej końcówce, przeciwnik nie wytrzymał kondycyjnie i worek z bramkami się rozwiązał. Na listę strzelców wpisali się etatowi gracze. Dwukrotnie czynili to Łukasz Glapiak oraz Artur Krawczyk. Całe spotkanie zakończyło się bardzo wysokim rezultatem 7:1 na korzyść Polonistów.

Tym samym nasz zespół awansował do kolejnego etapu rozgrywek, czyli III rundy. Dla trenera Jędrzeja Kędziory była to idealna okazja do przetestowania zawodników, którzy na co dzień nie mają szansy do zaprezentowania swoich umiejętności w pełnym wymiarze czasowym. Przed drużyną powrót do rywalizacji ligowej. W sobotę zmierzy się we Wrześni z tamtejszą Victorią.