Ostatni sprawdzian przed ligą

SONY DSC


Piątek będzie pierwszą i jednocześnie ostatnią okazją, aby zobaczyć GI Malepszy Futsal Leszno przed startem sezonu. Podopieczni Tomasza Trznadla podejmą w hali Trapez GSF Gliwice.

Przed sezonem kadra leszczyńskiego zespołu została solidnie przemeblowana. Z klubu odeszli bracia Pieczyńscy i Daniel Lebiedziński. Natomiast w Lesznie pojawiło się mnóstwo nowych twarzy. Piątkowy sparing będzie doskonałą okazją, aby zobaczyć, jak radzi sobie odmieniona drużyna. Wcześniejsze mecze kontrolne były rozgrywane w pobliskich halach, albo na wyjeździe. Leszczynianie będą mieli zatem okazją sprawdzić również nowy parkiet hali Trapez.

Rywalem biało-czerwonych będzie GSF Gliwice. To wymagający przeciwnik, który w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w grupie południowej I ligi. W składzie gości gra między innymi reprezentant Polski, Tomasz Lutecki. Trenerem przyjezdnych jest natomiast Błażej Korczyński, który tą reprezentację prowadzi. Były futsalista jest jednocześnie najlepszym w historii strzelcem krajowego futsalu. W oficjalnych spotkaniach piłkę w siatce umieszczał aż 314 razy.

Jak widać starcie z GSF będzie solidną weryfikacją formy przed startem rozgrywek. 1. Polska Liga Futsalu ruszy już za tydzień. 22 września GI Malepszy Futsal Leszno podejmie Konie Mechaniczne Zgierz. Dodajmy, iż początek piątkowego sparingu zaplanowano na godzinę 19:30. Wstęp jest bezpłatny.