Ostatni krok w drodze po trzeci z rzędu tytuł!Na ten dzień czekali wszyscy kibice czarnego sportu w regionie. Fogo Unia Leszno pewnie dotarła do finału PGE Ekstraligi, a w niedzielę stanie przed szansą przywdziania kolejnej, osiemnastej korony.

Fogo Unia Leszno ma szansę w sposób szczególny zapisać się w historii czarnego sportu. Tylko kilku klubom udało się trzy razy z rzędu, rok po roku sięgać po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Co ciekawe, ostatni raz takiego wyczynu dokonał niedzielny rywal leszczynian. Sparta w rozgrywkach ligowych zwyciężała w latach 1993-1995.

Na Stadionie Olimpijskim podopieczni Piotra Barona zwyciężyli 47:43. W kontekście rewanżu na własnym torze, sprawa tytułu wydaje się być rozstrzygnięta. Należy jednak pamiętać, że Spartanie na leszczyńskim owalu czują się bardzo dobrze. W rundzie zasadniczej wrocławianie, jako jedyni w stawce dotarli do magicznej granicy 40 punktów. To spotkanie będzie też wielkim rewanżem za finał z 2017 roku. Wtedy losy mistrzostwa ważyły się do ostatnich wyścigów. W wielkim finale żadne statystyki i fakty z przeszłości nie mają jednak znaczenia.

W niedzielę stadion imienia Alfreda Smoczyka znowu będzie pękał w szwach. Kibice z całą pewnością liczą na ciekawe widowisko. Jesteśmy przekonani, że właśnie takie widowisko obejrzymy w ostatnim, najważniejszym starciu tego sezonu. Finał rządzi się swoimi prawami, bardziej niż jakiekolwiek derby i bardziej niż każdy inny pojedynek, a o tym, kto zwycięży może zdecydować dyspozycja dnia. Początek finałowego starcia Fogo Unia LesznoBetard Sparta Wrocław zaplanowano na godzinę 19:30. Biletów już właściwie nie ma, a w dniu meczu w sprzedaży będą jedynie programy zawodów.

Tuż po spotkaniu fani będą mogli spotkać leszczyńskich żużlowców w Alei Gwiazd Żużla. Wspólne świętowanie rozpocznie się około godziny 23:00. Niezależnie od tego, czy będziemy cieszyć się ze złotych, czy ze srebrnym krążków.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Vaclav Molik
4. Max Fricke
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik
7. Przemysław Liszka

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera