Obrali kurs na zwycięstwa

Z trzema punktami z Gołuchowa wracają piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół nie zwiódł rozbudzonych przed tygodniem oczekiwań swoich kibiców gładko pokonując tamtejszy LKS 3:0.

Trzy bramki, Trzy punkty i trzecie zwycięstwo. W takich słowach sobotnią wyprawę do Gołuchowa mogą podsumować piłkarze Stainer Polonii Leszno. Trampoliną do odbicia się od dna tabeli miała być zeszłotygodniowa konfrontacja z Lubuszaninem Trzcianką. Wygrana na własnym terenie 2:1 z liderem IV ligi pozwoliła biało-czerwonym uwierzyć w siebie i rozpocząć wspinaczkę na wyższe szczeble ligowej układanki.

Pierwszym przystankiem na tej  drodze był Gołuchów. Piłkarze miejscowego LKS-u w tegorocznych rozgrywkach prezentują solidny poziom, choć przyznać należy, że w ostatnich trzech kolejkach nie zdołali wywalczyć żadnego punktu. Powodów do radości gospodarze nie mieli również po pierwszej połowie spotkania z Stainer Polonią Leszno. Od 31 minuty musieli gonić wynik bowiem pierwszą dla leszczynian bramkę zdobył Łukasz Glapiak. Po zmianie stron Poloniści odskoczyli rywalowi na dobre. W 65 minucie na 2:0 podwyższył wracający do podstawowego składu Artur Krawczyk. Pięć minut później kapitan ekipy z Leszna mógł celebrować swojego drugiego gola w tym spotkaniu ustalając przy okazji wynik meczu na 3:0.

Dwa zwycięstwa to jeszcze nie seria. Jednak w przypadku Stainer Polonii mowa o trzeciej z rzędu wygranej, która może przyczynić się do kolejnego przedłużenia pasma zwycięstw, bo skoro pieniądz rodzi pieniądz to w przypadku naszych piłkarzy może sprawdzić się maksyma, że wygrana rodzi wygraną. O tym czy tak się  stanie przekonamy się już w najbliższą sobotę przy okazji domowej konfrontacji leszczynian z Wartą Międzychód.

LKS Gołuchów 0:3 Stainer Polonia Leszno
0:1 Łukasz Glapiak 31′
0:2 Artur Krawczyk 65′
0:3 Artur Krawczyk 70′