Obowiązek spełniony

SONY DSC

Piłkarze Polonii 1912 Leszno po dwóch kolejkach tego sezonu mają na swoim koncie komplet 6 punktów. Nasz zespół pokonał na wyjeździe MLKS Odolanovię Odolanów 3:1, mimo, że w drugich 45 minutach musiał odrabiać straty z I połowy.

Piłkarze z Odolanowa do rozgrywek IV ligi grupy południowej dołączyli w ostatniej chwili wygrywając rywalizację barażową z GKS-em Sompolno i Krobianką Krobia. Dlatego podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Jednak rola faworyta zdecydowanie sparaliżowała przyjezdnych, którzy po niespełna kwadransie przegrywali 1:0 za sprawą Daniela Bąka. Kolejne minuty mimo naporu leszczynian nie przyniosły zmiany rezultatu i oba zespoły na przerwę schodziły przy minimalnym prowadzeniu gospodarzy.

Po zmianie stron za odrabianie strat zabrali się gracze z Leszna, a dokładniej Artur Krawczyk. To właśnie kapitan leszczynian w 65 minucie wykorzystując rzut karny doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się popularny „Krawiec”, dla którego był to już czwarty gol w tym sezonie. Przysłowiową kropkę nad „i” tuż przed końcem regulaminowego czasu gry postawił Kacper Robaczyński ustalając wynik spotkania na 3:1 dla Polonistów.

MLKS Odolanovia Odolanów 1:3 Polonia 1912 Leszno
1:0 Daniel Bąk 12′
1:1 Artur Krawczyk 65′
1:2 Artur Krawczyk 68′
1:3 Kacper Robaczyński 86′