O włos od awansu

SONY DSC


W niedzielę w Obornikach odbył się turniej barażowy futsalowych Mistrzostw Polski do lat 14. Mimo dobrej postawy, awansu do najlepszej dwunastki nie uzyskali reprezentanci Polonii Futsal Leszno.

W barażach wzięły udział cztery zespoły, które w turniejach eliminacyjnych zajmowały drugie lokaty. O awans miały bić się faworyzowane ekipy gospodarzy oraz leszczynianie.  Niespodzianki nie było. W pierwszym meczu podopieczni Jakuba Pujanka i Krzysztofa Kaczmarzyka gładko pokonali Gwiazdę Toruń 4:0. W starciu z Futsalem Oborniki padł sprawiedliwy remis 1:1.

O awansie miał zdecydować ostatni mecz z Morzem Stegna. Przed leszczynianami stało bardzo trudne zadanie. Nasi młodzi zawodnicy potrzebowali zwycięstwa różnicą co najmniej dziesięciu bramek. Upragniony cel był blisko, lecz ostatecznie skończyło się wynikiem 10:1. To z kolei oznaczało, ze Polonia Futsal Leszno i Futsal Oborniki mają taki sam dorobek punktowy oraz bilans bramkowy. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne były dodatkowe rzuty karne, w których minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Dodajmy, iż finał Mistrzostw Polski do lat 14 odbędzie się w Ustce.

Wyniki meczów:
Polonia Futsal Leszno – Gwiazda Toruń 4:0
Futsal Oborniki – Polonia Futsal Leszno 1:1
Morze Stegna – Polonia Futsal Leszno 1:10

Agencja reklamowa Leszno