O pierwsze punkty w nowym roku

SONY DSC


Sześć tygodni – tyle trwał rozbrat z piłką ręczną w Lesznie. W najbliższą sobotę, emocje związane ze szczypiorniakiem powrócą do hali Trzynastka. Real Astromal podejmie SMS ZPRP Gdańsk.

Za nami 12 ligowych kolejek. Do końca pierwszej rundy pozostały jeszcze trzy. Wszystkie odbędą jeszcze w styczniu. Odpowiedź na to, jak leszczynianie przepracowali okres międzyświąteczny poznamy niebawem.

Pierwszym rywalem po przerwie weryfikującym obecną formę będzie młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gdańszczanie wznowili rozgrywki w minioną środę. W przekonujący sposób wygrali na własnym terenie z GKS Żukowo, dzięki czemu powiększyli przewagę nad strefą spadkową. Choć trochę wcześniej weszli w rytm meczowy, mogą być nieco przemęczeni. Kluczową postacią jest Piotr Rybski, który z 74 bramkami jest drugim najskuteczniejszym strzelcem północnego zaplecza. Gospodarze spotkania powracają do gry wypoczęci. Wszyscy, prócz Piotra Łuczaka, który już trenuje z drużyną, będą do dyspozycji sztabu. Ponadto, są bogatsi o doświadczenie. W zeszłą sobotę zmierzyli się w sparingu z Zagłębiem Lubin. Pomimo wysokiej porażki, szkoleniowiec chwalił team. – Próbowaliśmy nowe schematy ustawienia w ataku. Ćwiczyliśmy je pod kątem nadchodzącego spotkania. Wyglądało to dobrze – powiedział trener Maciej Wierucki.

W tabeli ekipy znajdują się na dwóch różnych biegunach. Real Astromal z dorobkiem 20 punktów jest piąty natomiast SMS z 13 oczkami zajmuje dwunaste miejsce. Nic więc dziwnego, że nasz zespół jest faworytem i z wielką wiarą w zwycięstwo podchodzi do potyczki z niżej notowanym przeciwnikiem. Czy leszczynianie rozpoczną 2018 rok od triumfu? Przekonamy się o tym 13 stycznia. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Dodajmy, iż mecz z klubem ze stolicy Pomorza jest meczem w ramach obchodów 98 rocznicy powrotu Leszna do macierzy.

Agencja reklamowa Leszno