Nóż na gardle beniaminka



Bardzo słabo w rundzie rewanżowej Futsal Ekstraklasy radzi sobie leszczyński beniaminek. GI Malepszy Futsal Leszno nie zdobył jeszcze nawet punktu, a w miniony weekend znalazł się w strefie spadkowej.

Podopieczni Tomasza Trznadla w sobotę rozegrali mecz w Zduńskiej Woli. Niestety po raz kolejny okazało się, że biało-czerwoni nie mają argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi rywalami. Przegrali 2:5, a tymczasem trzy punkty z Torunia przywiózł Red Dragons Pniewy, który wyprzedził w ligowej tabeli naszego beniaminka. Leszczynianie znaleźli się tym samym w strefie spadkowej, a widmo powrotu na parkiety 1. Polskiej Ligi Futsalu należy traktować coraz bardziej poważnie.

Jeszcze w ubiegłym roku byliśmy pod wrażeniem gry GI Malepszy Futsal Leszno. Nasza ekipa sezon rozpoczęła od fenomenalnego zwycięstwa z faworyzowanym Clerexem Chorzów, a potem dość systematycznie gromadziła ligowe punkty. Sytuacja wydawała się być bardzo bezpieczna. Do chwili obecnej…

Niestety aktualna forma leszczyńskiej drużyny pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy wspomnieć, iż ostatnie zwycięstwo miało miejsce dokładnie trzy miesiące temu. Leszczynianie mają olbrzymie problemy ze skutecznością. W tej chwili mają w swoim dorobku 33 gole i jest to najsłabszy wynik w całej stawce zespołów Futsal Ekstraklasy.

1 marca do hali Trapez zawita FC Toruń. W pierwszej rundzie nasza ekipa sprawiła swoim kibicom miłą niespodziankę, uzyskując na terenie wicemistrzów Polski bardzo cenny remis. Podział punktów w najbliższym pojedynku nie będzie jednak wynikiem, który usatysfakcjonuje kogokolwiek. GI Malepszy Futsal Leszno potrzebuje zwycięstwa i tylko taki rezultat będzie można uznać za krok naprzód.

Aktualna tabela Futsal Ekstraklasy:

MKlubMZRPPkt+-
1.Rekord Bielsko-Biała1815214711633
2.Constract Lubawa181044346451
3.Gatta Active Zduńska Wola181035336452
4.Clearex Chorzów18945317651
5.FC KJ Toruń18867305750
6.Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice18774285134
7.Piast Gliwice18837275744
8.AZS UŚ Katowice18819255178
9.GSF Gliwice18738246157
10.MOKS Słoneczny Stok Białystok18729234560
11.GI Malepszy Futsal Leszno185310183867
12.Red Dragons Pniewy18378165376
13.Red Devils Chojnice18231395185
14.Gwiazda Ruda Śląska18221383581