Nowy sezon, nowe nadziejeW najbliższą sobotę inauguracyjny mecz rozegrają nasi piłkarze. Stainer Polonia Leszno zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Przerwa dla IV-ligowców była niezwykle krótka. Po niespełna dwóch miesiącach karuzela rusza na nowo i wszyscy mają jednakowe szanse na zwycięstwo. Z ogromnymi nadziejami do rozgrywek przystępują leszczynianie.

Podczas okienka klub nie próżnował i znacząco się wzmocnił. Pozyskał wielu zawodników, którzy mają zmienić oblicze gry całej drużyny. Do Leszna przybyli m.in. Wojciech Bzdęga, Piotr Sarbinowski, Jakub Nowak, czy Eryk Moryson. Ich obecność ma sprawić, że biało-czerwoni powalczą o jak najlepszy wynik w tegorocznej kampanii. Na otwarcie podopieczni Jędrzeja Kędziory wybiorą się do Nowych Skalmierzyc, gdzie w ubiegłym sezonie przegrali 0:3. Tym razem powinno być inaczej.

Sparingi, poza tym ostatnim, napawają optymizmem. Zespół prezentował się naprawdę solidnie, dlatego też oczekiwania wobec niego będą większe. Mimo, iż celem nie jest awans, to spoglądając na kadrę, Stainer Polonia może być postrachem dla pozostałych. Najbliższy rywal w spotkaniach kontrolnych również radził sobie bardzo dobrze. Był skuteczny, ale też tracił sporo bramek. Z pewnością w słabszej postawie formacji obronnej swojej szansy może upatrywać nasza ekipa.

Niewątpliwie, już na początek zmagań szykuje się ciekawe starcie. Początek zaplanowano na godzinę 11:00.