Nieszczęsna Szczęsna

xDemon Tęcza Leszno przegrała na własnym parkiecie z AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 73:84. Przyjezdne do triumfu poprowadziła Jagoda Szczęsna, zdobywczyni 21 punktów.

Już początek dzisiejszego spotkania nie zwiastował niczego dobrego dla gospodyń. Przyjezdne mimo gry w eksperymentalnym, juniorskim składzie szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Jednak leszczynianki nie odpuściły i do końca walczyły o każdą piłkę. W efekcie czego po pierwszej kwarcie kibice zgromadzeni w hali na Zaborowie mogli cieszyć się z prowadzenia miejscowych 23:20.

Druga ćwiartka meczu to jednak popisowa gra akademiczek, które szczególnie w końcówce tej części imponowały skutecznością. Bezradne zawodniczki trenera Ryszarda Barańskiego schodziły na przerwę z dziewięciopunkową stratą do koszykarek z Gorzowa.

W trzeciej kwarcie gra ponownie się wyrównała. Cenne punkty dla gospodyń zdobywały Dąbrowska, Gadkowska oraz najskuteczniejsza w szeregach „Tęczowych” Magdalena Wojdalska. Jednak w obronie naszego zespołu nadal pojawiały się luki, co skutkowało tym, że przewaga gorzowianek nie ulegała zmianie. Przed ostatnią kwartą Tęcza przegrywała 59:68.

Ostatnia część meczu to uważna gra gorzowianek w obronie. Przyjezdne nie pozwoliły sobie wydrzeć prowadzenia, mimo, że w pewnym momencie Tęcza przegrywała już tylko różnicą czterech punktów. Rewelacyjnie w szeregach ekipy z Gorzowa prezentowała się Jagoda Szczęsna, która w całym spotkaniu rzuciła 21 punktów.

Już w najbliższą sobotę leszczynianki czeka trudna, wyjazdowa konfrontacja z drużyną z Aleksandrowa Łódzkiego. Natomiast przed własną publicznością XDemon Tęcza wystąpi 22 października kiedy to do Leszna zawitają koszykarki Korony Kraków.

Wyniki w poszczególnych kwartach: 23:20, 15:27, 21:21, 14:16

Punkty dla xDemon Tęczy Leszno zdobywały: Wojdalska 17, Gadkowska 13, Dąbrowska i Batóg po 11, Hołtyn 9, Krajewska 8, Budeń 3 oraz Lubińska 1.