Niepowodzenia zostawić daleko w tylePo dwóch porażkach z rzędu o przełamanie będą walczyć piłkarze Stainer Polonii Leszno, którzy w najbliższą sobotę zmierzą się u siebie z Polonią Kępno.

W każdym zespole musi przyjść kiedyś dołek. Taki słabszy moment zanotowali w ostatnim czasie podopieczni Jędrzeja Kędziory. Idący do 12 kolejki przez ligę jak burza przed dwoma tygodniami leszczynianie ulegli na własnym boisku Unii Swarzędz 1:3, a w ubiegły weekend, po szalonym meczu, przegrali na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne 3:5. Porażki sprawiły, że nasz zespół spadł w tabeli z drugiego na siódme miejsce. Czas najwyższy, aby się odblokować i odrabiać stracone punkty.

Szansa ku temu jest spora, ponieważ do Leszna zawitają kępnianie. W tym sezonie rywal nie błyszczy i ma problem z wygrywaniem spotkań. Imienniczka w 14 rozegranych do tej pory kolejkach, zwyciężyła tylko trzy razy i z dorobkiem 13 oczek plasuje się na piętnastej pozycji, tuż nad strefą spadkową. Choć gra drużyny prowadzonej przez Bogdana Kowalczyka nie zachwyca, to z pewnością należy uważać. Ekipy z dolin niejednokrotnie pokazywały, że mogą być niewygodnym przeciwnikiem, a paradoksalnie zła sytuacja może je tylko motywować do walki o jak najlepszy rezultat.

Nie da się ukryć jednak, że to biało-czerwoni są faworytem nadchodzącej potyczki, a każdy inny wynik, aniżeli zwycięstwo gospodarzy będzie swego rodzaju niespodzianką. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion piłkarski 2 listopada. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 13:00.