Niemoc szczypiornistów trwa

Nasi piłkarze ręczni przegrali czwarte spotkanie w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem lepsza od Realu Astromal okazała się AZS UZ Zielona Góra.

Początek nie wskazywał na to, że będą problemy. Po 13 minutach goście prowadzili 6:3. Miejscowi szybko jednak wyrównali stan meczu. W kolejnych fragmentach obie drużyny szły łeb w łeb. W samej końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi okazali się zielonogórzanie przez co do przerwy mieliśmy 12:10.

Po zmianie stron Real Astromal przez długi czas utrzymywał kontakt z rywalem. W 39 minucie, kiedy do siatki trafił Hubert Szkudelski było 16:14. Następna faza nie była tak udana. Leszczynianie chcieli szybko rzucić bramkę, co było zgubne. Akademicy tylko na to czekali i momentalnie odskoczyli na 20:14. Podopieczni Macieja Wieruckiego starali się podnieść i wrócić do meczu, lecz łapali zbyt dużo kar. W sumie otrzymali aż osiem dwójek. Ostatecznie przegrali w Zielonej Górze 19:26.

Bramki dla Realu Astromal zdobywali: Wierucki 5, Szkudelski 3, Kuliński, Jaśkowski i Frieske po 2 oraz Przekwas, Nowak, Napierkowski i Raczkowiak po 1.