Nie w Lesznie, a w PiaskachNie w Lesznie, a w Piaskach odbędzie się finał Totolotek Pucharu Polski w strefie leszczyńskiej. Taką decyzję podjął Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. To nie podoba się władzom Stainer Polonii Leszno.

Przypomnijmy, iż w rozgrywkach wziął udział młodzieżowy zespół z Leszna pod wodzą Łukasza Koniecznego. Leszczyńscy piłkarze dotarli aż do finału i jest to największą niespodzianką tych rozgrywek. Finałowe starcie z Koroną Piaski nieoczekiwanie odbędzie się na obiekcie rywala. Jak czytamy na oficjalnej stronie Stainer Polonii, władze klubu nie kryją rozgoryczenia tym faktem. –  Pozostaje nam wierzyć, że drużyna trenera Łukasza Koniecznego, która ciężko pracowała na ten finał sprawi kolejną niespodziankę i wróci z Piasków z pucharem.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oficjalnie swoją decyzję argumentuje chęcią organizacji finału w mniejszym ośrodku, w którym dla społeczności lokalnej będzie to wydarzenie o większej randze. Decydenci podkreślają również, iż Korona wszystkie swoje dotychczasowe spotkania pucharowe rozgrywała na wyjeździe, a leszczynianie grali wyłącznie na własnym boisku. Dodajmy, iż finał zaplanowano na 11 listopada.