Nad morzem lepsza Kotwica

Kolejną porażkę mają na swoim koncie koszykarze Timeout Polonii Leszno. Tym razem lepszy okazał się zespół kołobrzeskiej Kotwicy.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy. Kotwica spisywała się bardzo dobrze w ofensywie, a największe wrażenie robiły akcje trzypunktowe. To głównie dzięki nim miejscowi wypracowali solidną zaliczkę i po inauguracyjnej odsłonie prowadzili 28:18. Lepszy moment gry leszczynian przyszedł w drugiej ćwiartce. W krótkim odstępie czasowym dwukrotnie za trzy trafił Jarosław Trubacz, a to pozwoliło zbliżyć się biało-czerwonym na zaledwie cztery oczka. Następnie skuteczni pod koszem byli Stanferd Sanny i Nikodem Sirijatowicz i na tablicy wyników mieliśmy remis 32:32. Niestety końcówka pierwszej połowy znowu należała do gospodarzy, którzy trzypunktowym rzutem z połowy boiska ustalili jej wynik na 46:37.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Podopieczni Radosława Hyżego gonili rywali i po trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy wynosiła zaledwie pięć punktów. Ostatnia odsłona tylko potwierdziła dobrą formę Kotwicy. Miejscowi wszystko mieli pod pełna kontrolą, a ponadto dopisywało im szczęście. Ostatecznie wygrali pewnie i przekonująco, w stosunku 89:76. Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Trubacz – 19, Pabian – 15, Dylewicz – 13, Milczyński i Sanny – po 8, Chanas – 6, Sirijatowicz – 5 i Skibniewski – 2.