Mocne uderzenie na początekEfektowne zwycięstwo w inauguracyjnym meczu 1. Polskiej Ligi Futsalu odnieśli gracze GI Malepszy Futsal Leszno. Nasza drużyna wygrała w Gdańsku 8:0.

Forma znacznie przebudowanego przed sezonem leszczyńskiego zespołu, do tej pory była pewną zagadką. Mecz pierwszej kolejki przełożono, a więc nie mieliśmy okazji zobaczyć gry biało-czerwonych w meczu o stawkę. W niedzielę nastał moment, na który czekali zarówno kibice, jak i sami zawodnicy.

Starcie z Vamosem Gdańsk od początku przebiegało pod dyktando przyjezdnych. Już do przerwy leszczynianie prowadzili 6:0. Gospodarze nie byli w stanie ustrzelić w siatkę leszczyńskiej bramki. Tego faktu nie zmieniła nawet gra bez bramkarza. Podopieczni Tomasza Trzadla byli zespołem o klasę lepszym i po jednostronnym spotkaniu zasłużenie rozgromili miejscowych 8:0.

Bramki dla GI Malepszy Futsal Leszno zdobywali: Martin – 2, Kruszyński, Konopacki, Niedźwiedzki, Pietruszko, Molicki i Olszak – po 1. 12 października nasza ekipa znowu wybierze się w daleką podróż. Tym razem ich rywalem będzie Helios Białystok.