Młodzież stawiła opór, ale trzy punkty zostały w Lesznie

Sporo trudu musieli włożyć w drugie zwycięstwo w tym sezonie nasi piłkarze ręczni. Real Astromal Leszno, po zaciętym boju, pokonał Forzę Wrocław 27:24.

Leszczynianie byli faworytem, co potwierdzili, wygrywając mecz. Mimo to, wrocławianie stawili spory opór, a losy sobotniej potyczki ważyły się niemal do samego końca.

Już początkowe fragmenty potwierdziły, że beniaminek się nie położy i będzie walczyć o pierwszy triumf w lidze. Młodzież podeszła do spotkania z bardziej doświadczonym rywalem bez żadnych kompleksów i z wiarą we własne umiejętności. W całym meczu potrafili kilkukrotnie wychodzić na prowadzenie, popisując się przy tym efektownymi akcjami. Pierwsza połowa to typowa dla tej dyscypliny wymiana ciosów. Jak tylko bramkę trafili gospodarze, to goście odpowiadali. Gdy w 27 minucie, było 12:10 dla Forzy, wydawało się, że zejdzie do szatni z korzystnym dla siebie wynikiem. W samej końcówce tej części, Real Astromal poderwał się do odrabiania strat. Dzięki dwóm trafieniom Alana Raczkowiaka i jednej Marcina Giernasa, do przerwy mieliśmy 13:12.

Podobny przebieg miała druga odsłona. Dziewięciokrotnie na tablicy widniał remis. Było w niej jednak więcej agresji na boisku. Sędziowie musieli temperować zapędy zawodników i aż dwanaście razy odsyłali ich na ławkę kar. W sumie w tym meczu „dwójek” rozdali aż osiemnaście, co świadczy o tym, jak bardzo zależało na wygranej zarówno jednej, jak i drugiej ekipie. Nie zabrakło także czerwonych kartek, które ujrzeli najpierw Damian Karpiński, a nieco później Krzysztof Misiaczyk. Jeszcze w 51 minucie było remisowo po 21. Ostatnie dziesięć minut należało do miejscowych, którzy głównie dzięki większemu doświadczeniu zbudowali przewagę i zwyciężyli 27:24, uciekając spod topora.

Bohaterem Realu Astromal został zdobywca 8 bramek Marcel Zdobylak. Pozostałe bramki zdobywali: Giernas 7, Raczkowiak 4, Szkudelski 3, Jaśkowski i Misiaczyk po 2 oraz Wierucki 1. Najwięcej goli dla Forzy ustrzelił Burzyński, 11.