Młodość kontra doświadczenieZ beniaminkiem przyjdzie mierzyć się w 3 kolejce Realowi Astromal. W najbliższą sobotę leszczynianie zmierzą się na własnym parkiecie z Forzą Wrocław.

Podopieczni Macieja Wieruckiego rozpoczęli rozgrywki znakomicie, bo od efektownego zwycięstwa nad Siódemką Miedź Legnica. Tydzień po wygranej u siebie przyszła przegrana w Wieluniu z tamtejszym MKS. Mimo wielkich starań i wyrównanego meczu, to rywal okazał się lepszy.

Tym razem, o punkty powinno być zdecydowanie łatwiej. Nasza drużyna wraca bowiem do do domu, gdzie publiczność jest jej ósmym zawodnikiem. Przewagą Realu Astromal będą nie tylko trybuny, ale i większe doświadczenie zebrane na pierwszoligowych boiskach. Faworyt musi się mieć jednak na baczności. Takie spotkania z reguły bywają trudniejsze, o czym mieliśmy okazję się przekonać chociażby w zeszłym sezonie.

Kluczem do sukcesu nad wrocławianami może okazać się koncentracja, a także konsekwencja. Klub ze stolicy Dolnego Śląska rozpoczął tegoroczną kampanię od dwóch porażek w Zielonej Górze i Zawadzkiem. Choć dla niezwykle młodej ekipy będzie to trzeci wyjazd z rzędu, z pewnością zrobi wszystko, aby pokrzyżować szyki gospodarzom. Ci, biorąc pod uwagę ich cel, jakim jest walka o czołowe lokaty, nie będą chcieli dopuścić do takiego scenariuszu.

Kto będzie górą w tym starciu? Wszystkich sympatyków szczypiorniaka serdecznie zapraszamy do hali Trzynastka. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:00.