Mecz sąsiadów z tabeli

SONY DSC


Po ponad miesięcznej przerwie do Leszna ponownie zawitają rozgrywki 1. Polskiej Ligi Futsalu. W najbliższą sobotę rywalem GI Malepszy Futsal Leszno będzie ekipa Futsalu Oborniki.

Sobotni pojedynek będzie starciem sąsiadów z tabeli. Oborniczanie obecnie zajmują ósmą lokatę, tracąc do leszczynian zaledwie jeden punkt. Paradoksalnie jest to jednak mecz o sporą stawkę. Zwycięska drużyna będzie miała szansę dołączenia do czołówki, która nieco uciekła rywalom. Natomiast przegranym pozostanie już tylko walka o ligowy byt. W tej sytuacji nie trzeba chyba wyjaśniać, że ewentualny remis nie zadowoli żadnej z drużyn.

Biało-czerwoni mają za sobą dwa bardzo udane mecze z wyżej notowanym Red Devils Chojnice. Wprawdzie obydwa przegrali, lecz pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Miejscowi fani liczą, że pojedynek z Obornikami będzie potwierdzeniem wysokiej formy w nowym roku. W pierwszym meczu obydwu zespołów lepsi byli rywale, którzy wygrali we własnej hali 4:1. Biorąc pod uwagę obecną formę, tym razem faworytem będą gospodarze.

Czy podopieczni Dariusza Pieczyńskiego udźwigną ciężar gry w roli faworyta i dopiszą do swojego dorobku kolejne trzy punkty? O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę. Początek meczu w hali Trapez zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów do hali zapraszamy nieco wcześniej, aby obejrzeć prezentację obu ekip.

Agencja reklamowa Leszno