Marcin Giernas: Należy utrzymać koncentrację

SONY DSC


Real Astromal wraca na odpowiednie tory. Po wygranej w Sierpcu z tamtejszym Mazurem, leszczynianie usadowili się na pozycji wicelidera tabeli. Gości do zwycięstwa poprowadził Marcin Giernas.

Po dwóch porażkach w Trzynastce, pucharowej oraz ligowej, podopieczni Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika znaleźli receptę na sukces. – Na treningu przeprowadziliśmy między sobą męską rozmowę. Efekty były widoczne. Wprowadziliśmy kilka zmian, aby poprawić naszą skuteczność. Teraz należy utrzymać koncentrację i grać w ten sposób we wszystkich pozostałych meczach – powiedział Giernas.

Rozgrywający był najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny w wyjazdowym spotkaniu, rzucając w sumie 8 bramek. – Od początku sezonu brakowało mi skuteczności, a przez to także luzu. Dużo pracowałem nad tym elementem w ostatnim czasie i widać poprawę. Mam nadzieję, że to takie przełamanie w moim wykonaniu – przyznał.

Po długich kontuzjach, do zespołu powrócili Daniel Bartłomiejczyk oraz Wojciech Leder. – Na pewno pomaga nam to, że ławka jest dłuższa. Mamy 16 zawodników na równym poziomie, co daje trenerowi spore możliwości rotacji w składzie. Możemy przez to grać przez 60 minut na 100% – stwierdził zawodnik.

W nadchodzącą sobotę, Real Astromal zmierzy się u siebie z MKS Grudziądz. Gospodarze będą faworytem tego starcia. – Musimy być w pełni skupieni i zmobilizowani. Mamy naprawdę wielką motywację. Od wtorku zaczynamy przygotowania i walczymy o trzy punkty – zakończył.