Ligowe emocje wracają do TrzynastkiPo niemal miesiącu od ostatniego starcia domowego, kolejne spotkanie przed własną publicznością rozegrają nasi szczypiorniści. Real Astromal Leszno zmierzy się z MKS Wieluń.

To mecz z kategorii tych niezwykle ważnych zarówno dla jednych, jak i drugich w kontekście walki o czołowe lokaty. Gospodarze zanotowali falstart w rundzie rewanżowej, przegrywając w Legnicy z Siódemką Miedzią. Morale podbudowała nieco sparingowa wygrana we Włoszakowicach z Nielbą Wągrowiec, jednak prawdziwą weryfikacją formy podopiecznych Macieja Wieruckiego będzie konfrontacja z MKS.

Kiedy nasz zespół grał, rywal odpoczywał, ponieważ zaplanowana na 2 lutego ich pierwsza potyczka ligowa w tym roku z ASPR Zawadzkie została przełożona na 10 marca. Po raz ostatni mecz o stawkę wielunianie rozegrali trzy tygodnie temu. Wtedy to rywalizowali w PGNiG Pucharze Polski z Wybrzeżem Gdańsk, któremu zresztą ulegli. Długa przerwa nie okazała się jednak problemem, bo pozwoliła na wyleczenie kontuzji kilku zawodnikom.

Goście przyjeżdżają do paszczy lwa. W tym sezonie z hali Trzynastka jeszcze nikomu nie udało się wywieźć choćby jednego punktu, dlatego staną przed trudnym zadaniem. Czy Real Astromal potwierdzi moc i znowu zwyciężyli na swoim parkiecie? Przekonamy się w tę sobotę. Start zawodów o godzinie 17:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.